Zespół - ENGO Controls

ZESPÓŁ

Paweł Kulpa

Założyciel i wiceprezes QL Controls

Człowiek o szerokim wachlarzu doświadczeń zawodowych. W roku 2009 zdecydował się na prowadzenie biznesu, o którym dziś mówi: "Rozwój jest możliwy dzięki zespołowi, jaki udało się stworzyć. Wyznaczanie ambitnych celów i praca zespołowa cechuje nasz team od zawsze. Osoby wybitne mogą się stać u nas formalnymi partnerami, co w Polsce jest rzadkością, a dla mnie to naturalny proces gratyfikacji najlepszych".

Marcin Hulboj

Prezes Zarządu

Współzałożyciel QL Controls, od początku odpowiedzialny za realizowanie strategii rozwoju marki ENGO Controls. Człowiek biznesu z dużym wyczuciem wolnego rynku. Wcześniejsze stanowiska menadżerskie utorowały mu drogę do sukcesu w branży grzewczej. W ENGO Controls zarządza zespołem kierowniczym, nadzoruje strategie sprzedażowe, wizerunkowe. Nie boi się ryzyka – bez niego, nie da się utrzymać na fali. Żadnego pomysłu nie przekreśla przed obliczeniem jego wartości: "Nie ma głupich pomysłów, są tylko te nieekonomiczne” – mówi.

Andrzej Tymowicz

Dyrektor Zarządzający

Kompetencje zawodowe zdobywał w koncernach międzynarodowych, w których przez lata zarządzał sprzedażą. W QL Controls pracuje od 2010 roku. Przeszedł wszystkie szczeble kariery handlowej, dlatego wie, jak budować relacje z Klientem. Jest odpowiedzialny za proponowanie strategii sprzedażowych oraz nadzór nad ich wdrażaniem na terenie Polski. Dba o realizację założeń Zarządu, opracowanych dla Działu Handlowego. Docenia zdrową rywalizację i nieszablonowe myślenie. Uważa, że w handlu jest ono domeną najlepszych.

Krzysztof Pryszcz

Dyrektor ds. Technicznych i Logistyki

Absolwent Politechniki Śląskiej w Katowicach, związany z branżą grzewczą od ponad 10 lat. Współtworzył ENGO Controls - dba o rozwój marki zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Odpowiada za projektowanie urządzeń, współpracuje z fabrykami na etapie produkcji, prowadzi testy produktów przed zaakceptowaniem ich do sprzedaży. Nadzoruje pracę Działu Serwisowego, koordynuje procesy logistyczne, udziela wsparcia technicznego naszym partnerom.

Magdalena Nowok

Dyrektor Działu Marketingu

Absolwentka menadżerskich studiów podyplomowych MBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W roku 2010 dołączyła do zespołu budującego od podstaw QL Controls. To tutaj poznawała procesy związane z handlem, marketingiem i obsługą Klienta, zyskując bezcenne doświadczenie i zrozumienie potrzeb Klientów. Odpowiedzialna za planowanie kampanii reklamowych, prowadzenie działań marketingowych oraz komunikację wewnętrzną i zewnętrzną firmy w Polsce oraz na rynkach Europy Wschodniej.

Maja Pająk

Menadżer ds. logistyki i działu obsługi Klienta

Inżynier zarządzania jakością. W ENGO Controls zajmuje się koordynacją procesów logistycznych oraz zarządzaniem pracą podległego sobie zespołu. Nadzoruje procesy transportowe, dostawy, wysyłki. Dogląda stanów magazynowych, przepływu surowców i produktów. Wcześniej kierowała działaniami eksportu na rynkach południowych.

Bogdan Curzydło

Dyrektor ds. Kluczowych Klientów

Zajmuje się wszystkimi grupami zakupowymi oraz wybranymi klientami w Polsce. Odpowiada za nawiązywanie, utrzymanie i rozwój relacji z klientami, wprowadzanie nowych klientów do obsługi, oraz planowanie i nadzór nad procesami logistycznymi i sprzedażowymi. Prowadzi negocjacje, sprzedaż produktów, koordynuje pracę Kierowników Regionu w działaniach handlowych, przygotowuje umowy i nadzoruje ich realizację, a także przeprowadza akcje promocyjne.

Maciej Lewandowski

Kierownik Regionu

Region: zachodniopomorskie i lubuskie

Z wykształcenia humanista, jednak branża instalacyjna pochłonęła go na tyle, że aktywnie w niej działa od ponad 20 lat. W ENGO Controls odpowiada za rozwój sprzedaży w województwie zachodniopomorskim i lubuskim.

Damian Orzechowski

Kierownik Regionu

Region: mazowieckie

Z branżą grzewczą jest związany od 20 lat. W ENGO Controls odpowiada za obsługę handlową centralnej części Mazowsza. Znajomość procesów sprzedażowych oraz wysokie kompetencje zawodowe pozwalają mu dobierać produkty idealnie do specyfiki zaopatrywanych budynków.

Iwo Gosławski

Kierownik Regionu

Region: łódzkie, opolskie i śląskie płn.

Nabywał doświadczenie w branży produkcyjnej, przez kilka lat pracując jako doradca i przedstawiciel handlowy. W ENGO Controls współpracuje z hurtowniami, instalatorami oraz odbiorcami końcowymi naszych systemów. Wyróżnia go indywidualne podejście do Klienta, a także bardzo dobre rozeznanie rynku.

Maciej Pitera

Kierownik Regionu

Region: podkarpackie

Od 2008 roku aktywnie działa w branży instalacyjnej. Doświadczenie handlowe zdobył zarówno w kraju, jak i za granicą. W Engo Controls odpowiada za bieżącą, jak również przyszłą współpracę z instalatorami i dystrybutorami naszych urządzeń. Jego wielką zaletą jest elastyczność oraz łatwość dostosowywania się do nowych sytuacji.

Kamila Bartecka

Kierownik Regionu

Region: dolnośląskie

W handlu pracuje od 2016 roku. W ENGO Controls zajmuje się profesjonalnym doradztwem produktowym oraz pomocą Klientowi podczas podłączania systemów sterujących. Obszar jej działań to województwo dolnośląskie.

Maciej Bażega

Kierownik Regionu

Region: wielkopolskie, kujawsko-pomorskie

Absolwent WSZiB w Poznaniu, handlowiec z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży technologicznej. Specjalista w zarzadzaniu sprzedażą, praktyk w dziedzinie szkoleń produktowych dla dystrybutorów i instalatorów. W QL Controls zajmuje się m.in. obsługą klientów w terenie, doborem i wyceną urządzeń, a także obsługą posprzedażową.

Piotr Pawłowski

Kierownik Regionu

Region: świętokrzyskie

Handlowiec z ponad 20-letnim doświadczeniem w sprzedaży, głównie materiałów budowlanych i sanitarnych. Zajmował się obsługą rynku deweloperskiego, jak również zaopatrzaniem inwestycji prywatnych. W QL Controls dba o realizację założonych planów sprzedażowych, regularnie organizuje szkolenia dla przedstawicieli branży instalatorskiej. Działa na terenie woj. świętokrzyskiego.

Rafał Kurek

Kierownik Regionu

Region: pomorskie

Jego doświadczenie handlowe sięga 2013 roku. W branży instalacyjnej działa od 6 lat. W ENGO Controls zajmuje się doradztwem produktowym, współpracą z hurtowniami dystrybucyjnymi w zakresie zamówień i zaopatrzenia. Prowadzi szkolenia techniczne dla handlowców i instalatorów, współpracuje z lokalnymi firmami instalacyjnymi. Obszarem jego działań jest województwo pomorskie.

Marek Marschall

Kierownik Regionu

Region: śląskie

Ma 20-letnie doświadczenie w sprzedaży, konsekwentnie budowane w przedsiębiorstwach krajowych i koncernach międzynarodowych. W QL Controls jest odpowiedzialny za długofalową współpracę z klientami oraz budowanie trwałych relacji z instalatorami i dystrybutorami branży grzewczej. Prowadzi również szkolenia produktowe w terenie. Odpowiedzialny za region śląski.

Iwona Loreńczyk

Konsultant ds. Obsługi Klienta

W Dziale Handlowym ENGO Controls koordynuje realizację zamówień na rynku krajowym. Działa w zakresie obsługi Klienta oraz tworzy wszelkie raporty i analizy sprzedażowe.

Sylwia Janko

Konsultant ds. Obsługi Klienta

W ENGO Controls zajmuje się realizacją zamówień na rynku polskim, obsługą Klienta krajowego, a także prowadzeniem i aktualizowaniem baz produktów.

Bartosz Jamruszkiewicz

Export Manager

Absolwent zarządzania przedsiębiorstwem na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Pracę w biznesie rozpoczął na studiach, zgłębiając arkana pośrednictwa leasingowego. Ma kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w firmach międzynarodowych, gdzie zajmował się sprzedażą i rozwojem rynków. Kilka lat spędził w Wielkiej Brytanii, Rumunii, Austrii, Kanadzie, Hong Kongu, USA. W QL Controls odpowiedzialny za realizację działań sprzedażowych na terenie Europy Południowo-Wschodniej.

Łukasz Apanel

Export Manager

Absolwent zarządzania sprzedażą na Wyższej Szkole Handlowej. Ma ponad trzynastoletnie doświadczenie w handlu na zagranicznych rynkach branży HVAC. W QL Controls jest odpowiedzialny za realizowanie międzynarodowych celów sprzedażowych na podległym sobie obszarze. Na co dzień dba o nawiązywanie i podtrzymywanie relacji biznesowych z klientami oraz realizowanie strategicznych kierunków rozwoju firmy.

Konrad Sławiński

Export Manager

Doświadczony człowiek eksportu. Przez wiele lat szlifował umiejętności na kierowniczych stanowiskach w międzynarodowej korporacji na terenie Wielkiej Brytanii. Z sukcesem był zaangażowany w rozwój lokalnego biznesu w Kanadzie. Od 2019 roku związany z branżą HVAC na terenie Polski, skąd rozszerzał zasięgi handlowe krajowych firm na wszystkie kontynenty. W QL Controls odpowiedzialny za obsługę partnerów biznesowych na rynkach zachodnich.

Arna Čizmović

Przedstawiciel Techniczno-Handlowy

Ukończyła Wydział Mechaniczny Uniwersytetu w Sarajewie, w Bośni i Hercegowinie, na wydziale energetyki oraz uzyskała stopień naukowy: Inżynier mechanik. Po zdaniu egzaminu zawodowego została projektantem instalacji mechanicznych. Podczas 22-letniego doświadczenia zawodowego pracowała w sprzedaży, imporcie, projektowaniu, odbiorze technicznym instalacji. Na stanowisku Specjalisty ds. Technicznego Wsparcia Sprzedaży w QL Controls odpowiada za współpracę z partnerami biznesowymi na rynku bośniacko-hercegowińskim.

Egidijus Karitonis

Przedstawiciel Techniczno-Handlowy

Przez większość swojej kariery zawodowej był odpowiedzialny za konserwację i naprawy sprzętu technicznego/produkcyjnego w różnych lokalnych i międzynarodowych firmach produkcyjnych. Zdobył również doświadczenie w zarządzaniu produkcją, pracując w firmach zajmujących się uszczelnianiem drewna i przemysłu. Uzyskał stopień inżyniera mechanika, a także uczył się i doskonalił w zakresie jakości, zarządzania produkcją i optymalizacji w ciągu tych wszystkich lat kariery. W ENGO Controls jest odpowiedzialny za techniczne wsparcie sprzedaży na rynku litewskim - współpracuje z lokalnymi hurtowniami, sklepami i instalatorami.

Sandra Pandrea

Przedstawiciel Techniczno-Handlowy

Sandra jest naszym łącznikiem ze wszystkimi rumuńskimi partnerami, wnosząc bogate doświadczenie w sprzedaży i szkoleniach. Jest odpowiedzialna za rozbudowę sieci naszych partnerów w Rumunii, zapewniając ich zespołom niezbędne szkolenia techniczne oraz wsparcie logistyczne i techniczne.

Martyna Adamiec

Specjalista ds. Eksportu

Absolwentka filologii rosyjskiej, pasjonatka kultury i literatury naszych wschodnich sąsiadów. Do jej obowiązków należy wsparcie sprzedaży w Dziale Eksportu. Korzystając ze znajomości języka rosyjskiego oraz posiadanej wiedzy kulturowej, opracowuje też tłumaczenia materiałów reklamowych.

Alina Mrówczyńska

Specjalista ds. Eksportu

Pracę w QL Controls zaczynała jako pracownik administracyjny, następnie zajmowała się obsługą handlową Klientów krajowych. Obecnie w teamie ENGO Controls zasila szeregi handlu eksportowego. Koordynuje sprzedaż na rynkach europejskich.

Kamila Cofała

Specjalista ds. Eksportu

Specjalizuje się w sprzedaży międzynarodowej. Do jej obowiązków należy przygotowywanie wycen i realizacja zamówień zagranicznych. Dodatkowa znajomość zagadnień administracyjno-księgowych umożliwia jej skuteczną obsługę Klienta eksportowego.

Magdalena Nowok

Dyrektor Działu Marketingu

Absolwentka menadżerskich studiów podyplomowych MBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W roku 2010 dołączyła do zespołu budującego od podstaw QL Controls. To tutaj poznawała procesy związane z handlem, marketingiem i obsługą Klienta, zyskując bezcenne doświadczenie i zrozumienie potrzeb Klientów. Odpowiedzialna za planowanie kampanii reklamowych, prowadzenie działań marketingowych oraz komunikację wewnętrzną i zewnętrzną firmy w Polsce oraz na rynkach Europy Wschodniej.

Agnieszka Przychodzeń – Głogowska

Koordynator ds. Marketingu - Polska

W ENGO Controls odpowiedzialna za obieg dokumentacji marketingowej, zlecanie zamówień na materiały promocyjne, obsługę programów lojalnościowych, katalogowanie i wydawanie gadżetów reklamowych. Do jej obowiązków należy również ścisła współpraca z Działem Handlowym.

Katarzyna Stuglik

Specjalista ds. Marketingu

Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ENGO Controls prowadzi działania marketingowe w zakresie kontaktu z Klientami i dystrybutorami krajowymi.

Aleksandra Jankowska – Górczyńska

Copywriter

Absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ENGO Controls zajmuje się wszystkim, co ma związek ze słowem pisanym: tworzy artykuły na firmowy blog, przygotowuje teksty reklamowe, współpracuje z branżowymi portalami internetowymi oraz prowadzi profile firmy w social mediach.

Sergiusz Lewandowski

Specjalista ds. Marketingu - Eksport

W ENGO Controls odpowiedzialny za działania marketingowe na rynkach wschodnich. Współpracuje z Klientami w zakresie promocji marki, dba o jej wizerunek, a także doradza wschodnim partnerom w kwestiach reklamowych.

Tomasz Przybylski

Koordynator Działu Graficznego i IT

Absolwent Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach na kierunku: Grafika. Od 2010 roku zbiera doświadczenie w branżach wymagających tworzenia projektów graficznych w oparciu o nowoczesne rozwiązania cyfrowe. W ENGO Controls odpowiada za projektowanie treści reklamowych i nadzór nad pracami programistycznymi.

Damian Silarski

Grafik Komputerowy

Absolwent Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach na kierunku: Grafika. W ENGO Controls zajmuje się przygotowywaniem materiałów graficznych, kręceniem i montowaniem filmów instruktażowych. Stawia na oryginalność w realizacji projektów – wszystko po to, aby jak najlepiej zaprezentować nasze produkty.

Piotr Duda

Grafik Komputerowy

Absolwent Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach na kierunku: Grafika. Z grafiką komputerową związany już od czasów szkoły średniej. W ENGO Controls zajmuje się przygotowywaniem materiałów wizualnych. Odpowiada za dopasowywanie projektów graficznych do potrzeb realizowanych kampanii reklamowych.

Bartłomiej Bargiel

Grafik Komputerowy

Student informatyki, który z powodzeniem łączy naukę z pracą w ENGO Controls. Jego głównym zadaniem jest administrowanie obcojęzycznych stron internetowych i aktualizowanie wyświetlanych na nich informacji.

Agnieszka Szumiata

Specjalista ds. Marketingu - Eksport

Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. W Engo Controls zajmuje się przygotowywaniem materiałów promocyjnych dla rynków eksportowych, realizacją kampanii marketingowych oraz promocją marki w social mediach. Odpowiada także za kontakt z Klientami zagranicznymi.

Krzysztof Pryszcz

Dyrektor ds. Technicznych i Logistyki

Absolwent Politechniki Śląskiej w Katowicach, związany z branżą grzewczą od ponad 10 lat. Współtworzył ENGO Controls - dba o rozwój marki zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Odpowiada za projektowanie urządzeń, współpracuje z fabrykami na etapie produkcji, prowadzi testy produktów przed zaakceptowaniem ich do sprzedaży. Nadzoruje pracę Działu Serwisowego, koordynuje procesy logistyczne, udziela wsparcia technicznego naszym partnerom.

Łukasz Dziurosz

Kierownik Magazynu i Obiektu

W ENGO Controls kieruje pracą magazynu oraz jest opiekunem obiektu, dba o porządek na terenie zabudowań firmowych. Pełni też funkcję menadżera floty samochodowej.

Maja Pająk

Menadżer ds. logistyki i działu obsługi Klienta

Inżynier zarządzania jakością. W ENGO Controls zajmuje się koordynacją procesów logistycznych oraz zarządzaniem pracą podległego sobie zespołu. Nadzoruje procesy transportowe, dostawy, wysyłki. Dogląda stanów magazynowych, przepływu surowców i produktów. Wcześniej kierowała działaniami eksportu na rynkach południowych.

Martyna Mańka

Specjalista ds. logistyki

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywała w dziale administracji oraz dziale księgowości. W firmie ENGO controls odpowiada za płynną logistykę towaru, kontakt z producentami oraz obieg dokumentów spedycyjnych.

Magazyn

Pracownicy magazynu zajmują się przyjmowaniem dostaw, przygotowywaniem zamówień, inwentaryzacją sprzętu oraz czynnościami związanymi z wysyłką produktów. Dbają, aby towar był odpowiednio zabezpieczony i terminowo dotarł do miejsca przeznaczenia. Magazynierzy ENGO Controls są mistrzami organizacji i pracy zespołowej.

Mirela Nikiel – Morciniec

Kierownik Działu Finansów

W ENGO Controls szefuje Działowi Finansowemu. Kontroluje przebieg wszystkich operacji finansowych, przygotowuje ewidencje księgowe, pilnuje rozliczeń oraz sprawdza poprawność dokumentacji rachunkowej.

Izabella Stęchły

Pracownik ds. Administracji i Finansów

W ENGO Controls zajmuje się weryfikacją faktur i porządkowaniem dokumentacji pod względem rachunkowym i podatkowym.

Barbara Ogiegło

Pracownik ds. Administracji i Finansów

W ENGO Controls odpowiedzialna za prawidłowy obieg dokumentów księgowych oraz za ich systematyczną archiwizację. Wcześniej prowadziła recepcję.

Agnieszka Szweda

Pracownik ds. Administracji i Finansów

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku Finanse i Rachunkowość. Doświadczenie zawodowe zdobywała w obsłudze finansowej kilku krajowych przedsiębiorstw. W firmie QL Controls odpowiada za prawidłową ewidencję dokumentów księgowych.

Monika Paździor

Pracownik ds. Administracji i Organizacji biura

Ma kilkuletnie doświadczenie zawodowe w zakresie organizacji pracy biura. W QL Controls jest odpowiedzialna za: obsługę recepcji, prowadzenie bieżących spraw administracyjno-biurowych, koordynowanie kalendarza spotkań i wyjazdów służbowych.

Krzysztof Pryszcz

Dyrektor ds. Technicznych i Logistyki

Absolwent Politechniki Śląskiej w Katowicach, związany z branżą grzewczą od ponad 10 lat. Współtworzył ENGO Controls - dba o rozwój marki zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Odpowiada za projektowanie urządzeń, współpracuje z fabrykami na etapie produkcji, prowadzi testy produktów przed zaakceptowaniem ich do sprzedaży. Nadzoruje pracę Działu Serwisowego, koordynuje procesy logistyczne, udziela wsparcia technicznego naszym partnerom.

Andrzej Ogiegło

Kierownik Działu Technicznego

Absolwent Politechniki Krakowskiej na kierunku Elektrotechnika i Automatyka oraz Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej na wydziale Budowy Maszyn i Informatyki. W branży ogrzewnictwa, wentylacji i klimatyzacji pracuje od 2005 roku. W ENGO Controls uczestniczy w projektowaniu i kontrolowaniu jakości urządzeń oraz koordynuje pracę serwisu technicznego. Jego dom jest miejscem, w którym nowe produkty przechodzą pierwsze testy niezawodności.

Marcin Kurpas

Specjalista ds. Technicznych

Zajmuje się wsparciem technicznym Klienta i Działu Handlowego w zakresie informacji o produktach. Obsługuje serwisową skrzynkę mailową. Prowadzi szkolenia dla pracowników i instalatorów. Tematem jego szkoleń jest oferta produktowa ENGO Controls oraz obsługa urządzeń. Przez lata pracował jako serwisant kotłów gazowych i monter systemów energetyki odnawialnej (OZE).

Paweł Pasek

Specjalista ds. Technicznych

W Dziale Technicznym ENGO Controls odpowiada za kontakt z Klientem niepolskojęzycznym w zakresie wsparcia technicznego i doboru systemu sterowania. Testuje nowe produkty oraz weryfikuje dokumentację pod kątem techniczno-merytorycznym.

Błażej Stęchły

Specjalista ds. Technicznych

Absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej na kierunku Automatyka i Robotyka. W ENGO Controls zajmuje się wsparciem technicznym Klientów oraz pozostałych działów w firmie. Obsługuje również reklamacje i bierze udział w testach produktów przed wprowadzeniem ich na rynek.

Daniel Botor

Specjalista ds. Technicznych

Do jego codziennych zadań należy telefoniczne wsparcie Klientów w odpowiednim ustawieniu urządzeń lub przywracaniu sprawnego działania systemu. Obsługuje również reklamacje oraz współpracuje przy tworzeniu nowych urządzeń.

Artur Grolik

Specjalista ds. Technicznych

Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach na kierunku Elektrotechnika. Były serwisant maszyn i urządzeń automatyki przemysłowej. W ENGO Controls odpowiada za wsparcie techniczne Klientów i pozostałych działów w firmie. Weryfikuje dokumentacje techniczne pod względem techniczno-merytorycznym. Uczestniczy w testach prototypów przed wprowadzeniem produktów na rynek.

Szymon Panfil

Specjalista ds. Technicznych

Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. W QL Controls odpowiedzialny za szkolenia produktowe, współpracę eksportową z krajami europejskimi oraz wsparcie techniczne dla przedstawicieli handlowych z zagranicy, jak i dla klientów niepolskojęzycznych.