o nas - ENGO Controls
ENGO logo

Paweł Kulpa

Założyciel i wiceprezes QL Controls

Człowiek o szerokim wachlarzu doświadczeń zawodowych. W roku 2009 zdecydował się na prowadzenie biznesu, o którym dziś mówi: "Rozwój jest możliwy dzięki zespołowi, jaki udało się stworzyć. Wyznaczanie ambitnych celów i praca zespołowa cechuje nasz team od zawsze. Osoby wybitne mogą się stać u nas formalnymi partnerami, co w Polsce jest rzadkością, a dla mnie to naturalny proces gratyfikacji najlepszych".

Marcin Hulboj

Prezes Zarządu

Współzałożyciel QL Controls, od początku odpowiedzialny za realizowanie strategii rozwoju marki ENGO Controls. Człowiek biznesu z dużym wyczuciem wolnego rynku. Wcześniejsze stanowiska menadżerskie utorowały mu drogę do sukcesu w branży grzewczej. W ENGO Controls zarządza zespołem kierowniczym, nadzoruje strategie sprzedażowe, wizerunkowe. Nie boi się ryzyka – bez niego, nie da się utrzymać na fali. Żadnego pomysłu nie przekreśla przed obliczeniem jego wartości: "Nie ma głupich pomysłów, są tylko te nieekonomiczne” – mówi.

Andrzej Tymowicz

Dyrektor Zarządzający

Kompetencje zawodowe zdobywał w koncernach międzynarodowych, w których przez lata zarządzał sprzedażą. W QL Controls pracuje od 2010 roku. Przeszedł wszystkie szczeble kariery handlowej, dlatego wie, jak budować relacje z Klientem. Jest odpowiedzialny za proponowanie strategii sprzedażowych oraz nadzór nad ich wdrażaniem na terenie Polski. Dba o realizację założeń Zarządu, opracowanych dla Działu Handlowego. Docenia zdrową rywalizację i nieszablonowe myślenie. Uważa, że w handlu jest ono domeną najlepszych.

Kamil Wielgus

Dyrektor Exportu

Menadżer z ponad 12-letnim doświadczeniem w sprzedaży maszyn, technologii oraz usług serwisowych w sektorze przemysłowym, zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach zagranicznych. Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunkach Filologia Angielska i Filologia Rosyjska oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku Handel Zagraniczny. W QL Controls odpowiada za sprzedaż na terenie Europy Południowo-Wschodniej.

Krzysztof Pryszcz

Dyrektor ds. Technicznych i Logistyki

Absolwent Politechniki Śląskiej w Katowicach, związany z branżą grzewczą od ponad 10 lat. Współtworzył ENGO Controls - dba o rozwój marki zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Odpowiada za projektowanie urządzeń, współpracuje z fabrykami na etapie produkcji, prowadzi testy produktów przed zaakceptowaniem ich do sprzedaży. Nadzoruje pracę Działu Serwisowego, koordynuje procesy logistyczne, udziela wsparcia technicznego naszym partnerom.


Magdalena Nowok

Dyrektor Działu Marketingu

Absolwentka menadżerskich studiów podyplomowych MBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W roku 2010 dołączyła do zespołu budującego od podstaw QL Controls. To tutaj poznawała procesy związane z handlem, marketingiem i obsługą Klienta, zyskując bezcenne doświadczenie i zrozumienie potrzeb Klientów. Odpowiedzialna za planowanie kampanii reklamowych, prowadzenie działań marketingowych oraz komunikację wewnętrzną i zewnętrzną firmy w Polsce oraz na rynkach Europy Wschodniej.

Patrycja Jarosz

Dyrektor Kontrolingu i Finansów

W zespole ENGO Controls objęła pieczę nad budżetami, kosztami oraz kontrolą procedur. Jest odpowiedzialna za śledzenie przepisów prawa, monitorowanie ich prawidłowego wdrażania oraz tworzenie regulaminów wewnętrznych. Opracowuje zagadnienia związane z szeroko pojętą polityką firmy i dba o proces zarządzania danymi.

Maja Pająk

Menadżer ds. logistyk i działu obsługi Klienta

Inżynier zarządzania jakością. W ENGO Controls zajmuje się koordynacją procesów logistycznych oraz zarządzaniem pracą podległego sobie zespołu. Nadzoruje procesy transportowe, dostawy, wysyłki. Dogląda stanów magazynowych, przepływu surowców i produktów. Wcześniej kierowała działaniami eksportu na rynkach południowych.

Dyrektorzy Sprzedaży

Maciej Lewandowski

Dyrektor Sprzedaży Zachód

Z wykształcenia humanista, jednak branża instalacyjna pochłonęła go na tyle, że aktywnie w niej działa od ponad 20 lat. W ENGO Controls odpowiada za rozwój sprzedaży w województwie zachodniopomorskim i lubuskim.

Bogdan Curzydło

Dyrektor Sprzedaży Wschód

Realizuje i nadzoruje działalność handlową firmy w województwie podkarpackim, lubelskim, warmińsko-mazurskim oraz mazowieckim. Jest specjalistą marki w zakresie doradztwa produktowego i szeroko pojętych konsultacji technicznych, co pozwoliło mu poznać branżę od przysłowiowej podszewki i płynnie rozwijać sieć sprzedaży. Dzięki doświadczeniu oraz doskonałej znajomości produktów potrafi dobrać system sterowania do potrzeb każdej inwestycji.

Kierownicy regionu

Kamil Bogucki

Kierownik Regionu

Region: małopolskie

Prowadzi działania handlowe QL Controls w województwie małopolskim. Na co dzień realizuje zaplanowane akcje sprzedażowe oraz zajmuje się budowaniem i podtrzymywaniem współpracy z lokalnymi kontrahentami i dystrybutorami. Dba też o posprzedażową obsługę klientów indywidualnych.

Włodzimierz Leszczyński

Kierownik Regionu

Region: mazowieckie zach.

Prowadzi działania handlowe w województwie kujawsko-pomorskim i mazowieckim. Na co dzień obsługuje Klientów sieciowych, instalatorów oraz podhurtownie. Dobre wyniki zawdzięcza systematycznemu rozwijaniu relacji biznesowych.

Radosław Gadomski

Kierownik Regionu

Region: zachodniopomorskie i lubuskie

Od zawsze związany z branżą. W przeszłości pracował jako instalator, nadzorca prac monterskich, kierownik hurtowni instalacyjnej, przedstawiciel handlowy. W QL Controls kieruje działaniami sprzedażowymi w regionie zachodniopomorskim i lubuskim. Kierownicze stanowisko łączy z kwalifikacjami technicznymi. W razie potrzeby samodzielnie montuje systemy sterowania. Posiada uprawnienia SEP (Stowarzyszenie Elektryków Polskich) – dozorcze oraz wykonawcze.

Damian Orzechowski

Kierownik Regionu

Region: mazowieckie wsch.

Z branżą grzewczą jest związany od 20 lat. W ENGO Controls odpowiada za obsługę handlową centralnej części Mazowsza. Znajomość procesów sprzedażowych oraz wysokie kompetencje zawodowe pozwalają mu dobierać produkty idealnie do specyfiki zaopatrywanych budynków.

Mariusz Nowak

Kierownik Regionu

Region: śląskie pd.

Z handlem związany od zawsze. W ENGO Controls odpowiada za działania sprzedażowe na terenie województwa śląskiego. Zajmuje się doradztwem indywidualnym, wsparciem technicznym Klienta. Organizuje prezentacje produktów i systemów oraz szkolenia pod kątem montażu i uruchomień.

Iwo Gosławski

Kierownik Regionu

Region: łódzkie, opolskie i śląskie płn.

Nabywał doświadczenie w branży produkcyjnej, przez kilka lat pracując jako doradca i przedstawiciel handlowy. W ENGO Controls współpracuje z hurtowniami, instalatorami oraz odbiorcami końcowymi naszych systemów. Wyróżnia go indywidualne podejście do Klienta, a także bardzo dobre rozeznanie rynku.

Maciej Pitera

Kierownik Regionu

Region: podkarpackie

Od 2008 roku aktywnie działa w branży instalacyjnej. Doświadczenie handlowe zdobył zarówno w kraju, jak i za granicą. W Engo Controls odpowiada za bieżącą, jak również przyszłą współpracę z instalatorami i dystrybutorami naszych urządzeń. Jego wielką zaletą jest elastyczność oraz łatwość dostosowywania się do nowych sytuacji.

Patrycja Młodzieniak

Kierownik Regionu

Region: wielkopolskie

Absolwentka krakowskiej Wyższej Szkoły Ubezpieczeń na kierunku: Handel i zarządzanie sprzedażą z elementami e-biznesu. W ENGO Controls dba o kompleksową prezentację asortymentu firmy, wspiera Klientów w tworzeniu indywidualnego systemu sterującego, odpowiadającego ich potrzebom. Zajmuje się również codziennym kontaktem z dystrybutorami oraz nawiązywaniem wieloletnich relacji handlowych.

Mirosław Gurgul

Kierownik Regionu

Region: świętokrzyskie, małopolskie wsch. i podkarpackie zach.

Handlowiec o długoletnim doświadczeniu w pracy z Klientem. Z branżą instalacyjną związany nieprzerwanie od 5 lat. W QL Controls jest odpowiedzialny za współpracę z dystrybutorami oraz instalatorami w województwie świętokrzyskim, małopolskim (część wschodnia) i podkarpackim (część zachodnia). Operatywny i rzeczowy. Umiejętnie buduje długoterminowe, owocne relacje z Klientami i współpracownikami.

Michał Pawlak

Kierownik Regionu

Region: lubelskie

Posiada 15-letnie doświadczenie w zakresie sprzedaży. Od ponad 5 lat związany zawodowo z szeroko pojętą branżą budowlaną. W QL Controls koordynuje działania firmy na Lubelszczyźnie. Zajmuje się współpracą z hurtowniami dystrybucyjnymi w zakresie zamówień i zaopatrzenia. Pracuje z deweloperami i wykonawcami. Prowadzi szkolenia techniczne dla instalatorów, współpracuje z lokalnymi firmami instalacyjnymi.

Ryszard Miluniec

Kierownik Regionu

Region: dolnośląskie

Przedstawiciel handlowy, inżynier sprzedaży w branży sanitarnej i grzewczej. Przez lata zdobywał doświadczenie zawodowe, dbając o rozwój dystrybucji na rynku urządzeń technicznych. Współpracował z biurami projektowymi, hurtowniami instalacyjnymi, odbiorcami końcowymi. W QL Controls zajmuje się nawiązywaniem relacji handlowych, profesjonalnym doradztwem produktowym oraz merytorycznym wspieraniem Klienta w procesie instalacji systemów sterujących.

Tomasz Szczerbowicz

Kierownik Regionu

Region: warmińsko-mazurskie i podlaskie

Szeregi branży instalacyjno-sanitarnej zasila od ponad 20 lat. W QL Controls jest odpowiedzialny za współpracę z hurtowniami dystrybucyjnymi w zakresie zamówień, zaopatrzenia. Koordynuje działania firmy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego (część północna). Prowadzi szkolenia techniczne dla handlowców i instalatorów.

Andrzej Szczepański

Kierownik Regionu

Region: kujawsko-pomorskie

Handlowiec z 19-letnim stażem w branży systemów nawodnienia oraz technologii grzewczej. W przeszłości zawodowej koordynował także prace w zakresie projektowania terenów zielonych. W ENGO Controls zajmuje się współpracą z hurtowniami dystrybucyjnymi w zakresie zamówień i zaopatrzenia. Prowadzi szkolenia techniczne dla handlowców i instalatorów, współpracuje z lokalnymi firmami instalacyjnymi.

Konsultanci ds. Obsługi Klienta

Iwona Loreńczyk

Konsultant ds. Obsługi Klienta

W Dziale Handlowym ENGO Controls koordynuje realizację zamówień na rynku krajowym. Działa w zakresie obsługi Klienta oraz tworzy wszelkie raporty i analizy sprzedażowe.

Sylwia Janko

Konsultant ds. Obsługi Klienta

W ENGO Controls zajmuje się realizacją zamówień na rynku polskim, obsługą Klienta krajowego, a także prowadzeniem i aktualizowaniem baz produktów.

Alina Mrówczyńska

Konsultant ds. Obsługi Klienta

W ENGO Controls jest odpowiedzialna za wsparcie Klienta, realizację zamówień na rynku polskim. Opiekuje się także obszerną bazą Klientów. Wcześniej zajmowała się administracją i organizacją biura.

Kamil Wielgus

Dyrektor Exportu

Menadżer z ponad 12-letnim doświadczeniem w sprzedaży maszyn, technologii oraz usług serwisowych w sektorze przemysłowym, zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach zagranicznych. Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunkach Filologia Angielska i Filologia Rosyjska oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku Handel Zagraniczny. W QL Controls odpowiada za sprzedaż na terenie Europy Południowo-Wschodniej.

Krzysztof Szymczyk

Export Manager

Menadżer ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesu z kilkunastoletnim doświadczeniem w środowiskach B2B i B2C, w tym wieloletnią praktyką w międzynarodowych i wysoce matrycowych organizacjach. Bogate doświadczenie w otwieraniu nowych rynków, tworzeniu i rozwijaniu sieci dystrybucji od podstaw oraz pozyskiwaniu i zarządzaniu klientami krajowymi i zagranicznymi z różnych sektorów przemysłu. Odpowiedzialny za sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Dragutin Tino Padovan

Przedstawiciel Techniczno-Handlowy

W branży grzewczej działa od 2003 roku, pracując w wielu firmach, na różnych stanowiskach. Przez długi czas prowadził sklep oferujący sprzęt grzewczy, chłodniczy, łazienkowy. W ENGO Controls odpowiada za sprzedaż na rynku chorwackim i słoweńskim – współpracuje z tamtejszymi hurtowniami, sklepami i instalatorami.

Arna Čizmović

Przedstawiciel Techniczno-Handlowy

Ukończyła Wydział Mechaniczny Uniwersytetu w Sarajewie, w Bośni i Hercegowinie, na wydziale energetyki oraz uzyskała stopień naukowy: Inżynier mechanik. Po zdaniu egzaminu zawodowego została projektantem instalacji mechanicznych. Podczas 22-letniego doświadczenia zawodowego pracowała w sprzedaży, imporcie, projektowaniu, odbiorze technicznym instalacji. Na stanowisku Specjalisty ds. Technicznego Wsparcia Sprzedaży w QL Controls odpowiada za współpracę z partnerami biznesowymi na rynku bośniacko-hercegowińskim.

Egidijus Karitonis

Przedstawiciel Techniczno-Handlowy

Przez większość swojej kariery zawodowej był odpowiedzialny za konserwację i naprawy sprzętu technicznego/produkcyjnego w różnych lokalnych i międzynarodowych firmach produkcyjnych. Zdobył również doświadczenie w zarządzaniu produkcją, pracując w firmach zajmujących się uszczelnianiem drewna i przemysłu. Uzyskał stopień inżyniera mechanika, a także uczył się i doskonalił w zakresie jakości, zarządzania produkcją i optymalizacji w ciągu tych wszystkich lat kariery. W SALUS Controls jest odpowiedzialny za techniczne wsparcie sprzedaży na rynku litewskim - współpracuje z lokalnymi hurtowniami, sklepami i instalatorami.

Vladimir Vasiljevic

Przedstawiciel Techniczno-Handlowy

Ukończył inżynierię mechaniczną na Uniwersytecie w Belgradzie. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w sprzedaży na rynku bałkańskim, w zagranicznych firmach technologicznych. W QL Controls jest odpowiedzialny za wsparcie techniczne i sprzedaż na rynku serbskim - współpracuje z lokalnymi hurtowniami, sklepami oraz instalatorami.

Jacek Kotlewski

Przedstawiciel Techniczno-Handlowy

Jacek włada biegle hiszpańskim, angielskim i polskim. Aktualnie uczy się portugalskiego i francuskiego. Ma ponad 7 lat doświadczenia w pracy z międzynarodowym klientem, zarówno prywatnym jak i biznesowym. 4 lata doświadczenia w logistyce na rynkach europejskim i północnoamerykańskim. Mieszkał i pracował w 7 różnych krajach. W QL Controls odpowiada za sprzedaż na terenie Hiszpanii.

Magdalena Krzystolik

Specjalista ds. Eksportu

Ukończyła administrację, a doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w różnych działach QL Controls. Zaczynała jako pracownik administracyjny, była Specjalistą ds. Marketingu. W teamie ENGO Controls zasila szeregi handlu eksportowego. Koordynuje sprzedaż na rynkach Europy Południowej.

Martyna Adamiec

Specjalista ds. Eksportu

Absolwentka filologii rosyjskiej, pasjonatka kultury i literatury naszych wschodnich sąsiadów. Do jej obowiązków należy wsparcie sprzedaży w Dziale Eksportu. Korzystając ze znajomości języka rosyjskiego oraz posiadanej wiedzy kulturowej, opracowuje też tłumaczenia materiałów reklamowych.

Magdalena Nowok

Dyrektor Działu Marketingu

Absolwentka menadżerskich studiów podyplomowych MBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W roku 2010 dołączyła do zespołu budującego od podstaw QL Controls. To tutaj poznawała procesy związane z handlem, marketingiem i obsługą Klienta, zyskując bezcenne doświadczenie i zrozumienie potrzeb Klientów. Odpowiedzialna za planowanie kampanii reklamowych, prowadzenie działań marketingowych oraz komunikację wewnętrzną i zewnętrzną firmy w Polsce oraz na rynkach Europy Wschodniej.

Agnieszka Przychodzeń – Głogowska

Koordynator ds. Marketingu - Polska

W ENGO Controls odpowiedzialna za obieg dokumentacji marketingowej, zlecanie zamówień na materiały promocyjne, obsługę programów lojalnościowych, katalogowanie i wydawanie gadżetów reklamowych. Do jej obowiązków należy również ścisła współpraca z Działem Handlowym.

Katarzyna Stuglik

Specjalista ds. Marketingu

Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ENGO Controls prowadzi działania marketingowe w zakresie kontaktu z Klientami i dystrybutorami krajowymi.

Aleksandra Jankowska – Górczyńska

Copywriter

Absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ENGO Controls zajmuje się wszystkim, co ma związek ze słowem pisanym: tworzy artykuły na firmowy blog, przygotowuje teksty reklamowe, współpracuje z branżowymi portalami internetowymi oraz prowadzi profile firmy w social mediach.

Sergiusz Lewandowski

Specjalista ds. Marketingu - Eksport

W ENGO Controls odpowiedzialny za działania marketingowe na rynkach wschodnich. Współpracuje z Klientami w zakresie promocji marki, dba o jej wizerunek, a także doradza wschodnim partnerom w kwestiach reklamowych.

Tomasz Przybylski

Koordynator Działu Graficznego i IT

Absolwent Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach na kierunku: Grafika. Od 2010 roku zbiera doświadczenie w branżach wymagających tworzenia projektów graficznych w oparciu o nowoczesne rozwiązania cyfrowe. W ENGO Controls odpowiada za projektowanie treści reklamowych i nadzór nad pracami programistycznymi.

Damian Silarski

Grafik Komputerowy

Absolwent Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach na kierunku: Grafika. W ENGO Controls zajmuje się przygotowywaniem materiałów graficznych, kręceniem i montowaniem filmów instruktażowych. Stawia na oryginalność w realizacji projektów – wszystko po to, aby jak najlepiej zaprezentować nasze produkty.

Piotr Duda

Grafik Komputerowy

Absolwent Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach na kierunku: Grafika. Z grafiką komputerową związany już od czasów szkoły średniej. W ENGO Controls zajmuje się przygotowywaniem materiałów wizualnych. Odpowiada za dopasowywanie projektów graficznych do potrzeb realizowanych kampanii reklamowych.

Bartłomiej Bargiel

Grafik Komputerowy

Student informatyki, który z powodzeniem łączy naukę z pracą w ENGO Controls. Jego głównym zadaniem jest administrowanie obcojęzycznych stron internetowych i aktualizowanie wyświetlanych na nich informacji.

Krzysztof Pryszcz

Dyrektor ds. Technicznych i Logistyki

Absolwent Politechniki Śląskiej w Katowicach, związany z branżą grzewczą od ponad 10 lat. Współtworzył ENGO Controls - dba o rozwój marki zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Odpowiada za projektowanie urządzeń, współpracuje z fabrykami na etapie produkcji, prowadzi testy produktów przed zaakceptowaniem ich do sprzedaży. Nadzoruje pracę Działu Serwisowego, koordynuje procesy logistyczne, udziela wsparcia technicznego naszym partnerom.

Łukasz Dziurosz

Kierownik Magazynu i Obiektu

W ENGO Controls kieruje pracą magazynu oraz jest opiekunem obiektu, dba o porządek na terenie zabudowań firmowych. Pełni też funkcję menadżera floty samochodowej.

Maja Pająk

Menadżer ds. logistyk i działu obsługi Klienta

Inżynier zarządzania jakością. W ENGO Controls zajmuje się koordynacją procesów logistycznych oraz zarządzaniem pracą podległego sobie zespołu. Nadzoruje procesy transportowe, dostawy, wysyłki. Dogląda stanów magazynowych, przepływu surowców i produktów. Wcześniej kierowała działaniami eksportu na rynkach południowych.

Martyna Mańka

Specjalista ds. logistyki

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywała w dziale administracji oraz dziale księgowości. W firmie ENGO controls odpowiada za płynną logistykę towaru, kontakt z producentami oraz obieg dokumentów spedycyjnych.

Magazyn

Pracownicy magazynu zajmują się przyjmowaniem dostaw, przygotowywaniem zamówień, inwentaryzacją sprzętu oraz czynnościami związanymi z wysyłką produktów. Dbają, aby towar był odpowiednio zabezpieczony i terminowo dotarł do miejsca przeznaczenia. Magazynierzy ENGO Controls są mistrzami organizacji i pracy zespołowej.

Patrycja Jarosz

Dyrektor Kontrolingu i Finansów

W zespole ENGO Controls objęła pieczę nad budżetami, kosztami oraz kontrolą procedur. Jest odpowiedzialna za śledzenie przepisów prawa, monitorowanie ich prawidłowego wdrażania oraz tworzenie regulaminów wewnętrznych. Opracowuje zagadnienia związane z szeroko pojętą polityką firmy i dba o proces zarządzania danymi.

Mirela Nikiel – Morciniec

Kierownik Działu Finansów

W ENGO Controls szefuje Działowi Finansowemu. Kontroluje przebieg wszystkich operacji finansowych, przygotowuje ewidencje księgowe, pilnuje rozliczeń oraz sprawdza poprawność dokumentacji rachunkowej.

Izabella Stęchły

Pracownik ds. Administracji i Finansów

W ENGO Controls zajmuje się weryfikacją faktur i porządkowaniem dokumentacji pod względem rachunkowym i podatkowym.

Barbara Ogiegło

Pracownik ds. Administracji i Finansów

W ENGO Controls odpowiedzialna za prawidłowy obieg dokumentów księgowych oraz za ich systematyczną archiwizację. Wcześniej prowadziła recepcję.

Sabina Kościołek

Pracownik ds. Administracji i Finansów

W QL Controls pracuje od 2019 roku. Zaczynała od administracji biurowej, obecnie zajmuje się dbaniem o prawidłowy przepływ dokumentów finansowo-księgowych, ich systematyzację oraz odpowiednie zabezpieczenie.

Monika Paździor

Pracownik ds. Administracji i Organizacji biura

Ma kilkuletnie doświadczenie zawodowe w zakresie organizacji pracy biura. W QL Controls jest odpowiedzialna za: obsługę recepcji, prowadzenie bieżących spraw administracyjno-biurowych, koordynowanie kalendarza spotkań i wyjazdów służbowych.

Krzysztof Pryszcz

Dyrektor ds. Technicznych i Logistyki

Absolwent Politechniki Śląskiej w Katowicach, związany z branżą grzewczą od ponad 10 lat. Współtworzył ENGO Controls - dba o rozwój marki zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Odpowiada za projektowanie urządzeń, współpracuje z fabrykami na etapie produkcji, prowadzi testy produktów przed zaakceptowaniem ich do sprzedaży. Nadzoruje pracę Działu Serwisowego, koordynuje procesy logistyczne, udziela wsparcia technicznego naszym partnerom.

Andrzej Ogiegło

Kierownik Działu Technicznego

Absolwent Politechniki Krakowskiej na kierunku Elektrotechnika i Automatyka oraz Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej na wydziale Budowy Maszyn i Informatyki. W branży ogrzewnictwa, wentylacji i klimatyzacji pracuje od 2005 roku. W ENGO Controls uczestniczy w projektowaniu i kontrolowaniu jakości urządzeń oraz koordynuje pracę serwisu technicznego. Jego dom jest miejscem, w którym nowe produkty przechodzą pierwsze testy niezawodności.

Marcin Kurpas

Specjalista ds. Technicznych

Zajmuje się wsparciem technicznym Klienta i Działu Handlowego w zakresie informacji o produktach. Obsługuje serwisową skrzynkę mailową. Prowadzi szkolenia dla pracowników i instalatorów. Tematem jego szkoleń jest oferta produktowa ENGO Controls oraz obsługa urządzeń. Przez lata pracował jako serwisant kotłów gazowych i monter systemów energetyki odnawialnej (OZE).

Paweł Pasek

Specjalista ds. Technicznych

W Dziale Technicznym ENGO Controls odpowiada za kontakt z Klientem niepolskojęzycznym w zakresie wsparcia technicznego i doboru systemu sterowania. Testuje nowe produkty oraz weryfikuje dokumentację pod kątem techniczno-merytorycznym.

Błażej Stęchły

Specjalista ds. Technicznych

Absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej na kierunku Automatyka i Robotyka. W ENGO Controls zajmuje się wsparciem technicznym Klientów oraz pozostałych działów w firmie. Obsługuje również reklamacje i bierze udział w testach produktów przed wprowadzeniem ich na rynek.

Damian Machnik

Specjalista ds. Technicznych

Wspiera Klientów i Dział Handlowy w temacie produktów oraz ich funkcji. Przygotowuje materiały szkoleniowe, współpracuje przy projektowaniu nowych urządzeń. Odpowiada także za kontakt z Klientem w zakresie reklamacji (analiza, naprawa, wymiana).

Daniel Botor

Specjalista ds. Technicznych

Do jego codziennych zadań należy telefoniczne wsparcie Klientów w odpowiednim ustawieniu urządzeń lub przywracaniu sprawnego działania systemu. Obsługuje również reklamacje oraz współpracuje przy tworzeniu nowych urządzeń.

Piotr Szafron

Specjalista ds. Technicznych

Student mechaniki i budowy maszyn na Politechnice Częstochowskiej, technik grafiki i poligrafii cyfrowej. W ENGO Controls zajmuje się oprogramowaniem urządzeń; testowaniem, reworkingiem, aktualizacją. Udziela także porad telefonicznych w zakresie działań serwisu technicznego.

Artur Grolik

Specjalista ds. Technicznych

Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach na kierunku Elektrotechnika. Były serwisant maszyn i urządzeń automatyki przemysłowej. W ENGO Controls odpowiada za wsparcie techniczne Klientów i pozostałych działów w firmie. Weryfikuje dokumentacje techniczne pod względem techniczno-merytorycznym. Uczestniczy w testach prototypów przed wprowadzeniem produktów na rynek.

Szymon Panfil

Specjalista ds. Technicznych

Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. W QL Controls odpowiedzialny za szkolenia produktowe, współpracę eksportową z krajami europejskimi oraz wsparcie techniczne dla przedstawicieli handlowych z zagranicy, jak i dla klientów niepolskojęzycznych.

Jak pracujemy w ENGO Controls?

 • SŁUCHAMY WAS

  Każdego dnia nasi eksperci odbierają dziesiątki telefonów, z których dowiadujemy się, czego oczekujecie od systemów sterowania ogrzewaniem. To ważna część naszej pracy. Dzięki niej wiemy na co zwracać uwagę, aby korzystanie z urządzeń było bezproblemowe i wydajne.

 • PROJEKTUJEMY NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA DO WASZYCH DOMÓW

  Wiedząc czego oczekujecie, tworzymy urządzenia, które nie tylko sterują temperaturą, ale też są ekologiczne, ekonomiczne i przyjazne w obsłudze. Przyświeca nam zasada: Jakość to sposób myślenia, który powoduje, że stosuje się i bez przerwy poszukuje najlepszych rozwiązań /W. E. Deming/.

 • TESTUJEMY TO, CO WYMYŚLILIŚMY

  Zanim wprowadzimy na rynek nowość, poddajemy ją rozmaitym testom. Zabieramy do naszych domów, prosimy o opinię inżynierów, technologów. Chcemy mieć pewność, że nowy produkt sprawdzi się w działaniu przez lata użytkowania. Choć żyjemy w czasach, w których wszystko szybko się zużywa, my projektujemy urządzenia tak, aby służyły Wam jak najdłużej.

 • KONTROLUJEMY JAKOŚĆ

  Nigdy nie osiadamy na laurach. Pytamy, jak nasze produkty sprawdzają się w Waszych domach i w razie potrzeby je udoskonalamy. Właśnie dlatego nasze systemy sterujące odpowiadają najwyższym standardom i są wolne od „martwych funkcji” – takich, które nie są potrzebne w codziennym użytkowaniu. Skupiamy się na tym, aby Wam wszystko ułatwiać, a nie komplikować.

 • SŁUŻYMY RADĄ

  Na pomoc techniczną specjalistów możecie liczyć nie tylko przy doborze urządzeń do swojego domu. Oczywiście w tym również bardzo chętnie pomagamy. Jednak naszym priorytetem jest obsługa kompleksowa, od początku do końca. Wsparcie otrzymacie zawsze – bez względu na to, ile czasu upłynęło od zakupu. Wystarczy do nas zadzwonić lub napisać.

 • DBAMY O PRZYJAZNĄ ATMOSFERĘ

  Uważamy, że tylko w dobrej atmosferze można stworzyć coś wartościowego. Jesteśmy otwarci na kontakt z każdym Klientem, natomiast w naszym biurze, w Kobielicach, panuje przyjazny klimat pracy. Lubimy się, mówimy do siebie po imieniu i cenimy w innych poczucie humoru. Nasz zespół to ludzie kompetentni, a przy tym otwarci na wymianę nawet najbardziej odmiennych poglądów. Jeżeli rozważasz pracę z nami, nie wahaj się. Już po kilku dniach poczujesz się częścią zespołu. Śmiało aplikuj!

  NAPISZ DO NAS